Author: | Category: Informacje |

Giełda frachtowa nazywana również giełdą transportową lub giełdą ładunków online, to wirtualny rynek przeznaczony głównie dla spedytorów i przewoźników. Użytkownicy giełdy mogą oferować na niej ładunki, dla których nie posiadają możliwości transportu a przewoźnicy znajdują dzięki temu klientów na swoje usługi.

Spora konkurencja  branży transportowej jak i konieczność ograniczania kosztów transportu zmuszają przewoźników do zwiększania efektywności floty pojazdów i ciągłego poszukiwania nowych ładunków. Giełda  frachtowa to nie tylko prosty ale również praktyczny sposób szukania usługoodbiorcy: wszystkim stronom oszczędza się skomplikowanych tabel, nieaktualnych spisów adresowych czy przeciągających się rozmów telefonicznych. Kompletny proces rejestrowany jest elektronicznie i dokumentowany w przejrzysty i intuicyjny sposób.

Dzięki formie internetowej, użytkownicy giełdy mogą szukać ofert odpowiadających ich bieżącym potrzebom, niezależnie od miejsca w którym się obecnie znajdują. Wszelkie oferty publikowane są w czasie rzeczywistym co gwarantuje ich aktualność, a dostępność portalu w wielu wersjach językowych  ułatwia miedzynarodowa komunikację.