Author: | Category: News |

Łącznie 82 autobusy elektryczne Volvo 7900 zostaną dostarczone do trzech lokalizacji w Finlandii. 61 z tych autobusów jest przeznaczonych do Helsinek i stanowi największe zamówienie, jakie Volvo Buses kiedykolwiek złożyło w Finlandii. Dwa inne zamówienia obejmują 13 autobusów elektrycznych dla miasta Joensuu i osiem dla miasta Savonlinna na wschodzie kraju.
Volvo 7900E
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w krótkim czasie udało nam się potwierdzić trzy zamówienia na pojazdy elektryczne w Finlandii. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z największego zamówienia dla Helsinek, gdzie właśnie budujemy silną obecność naszych kompletnych rozwiązań w zakresie mobilności elektrycznej – powiedziała Anna Westerberg, Prezes Volvo Buses.

„Przyspieszamy realizację naszych ambicji w zakresie mobilności elektrycznej i dysponujemy potencjałem oraz wiedzą specjalistyczną, które pozwalają nam dostarczać małe i duże rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej dla miast, które poszukują czystych i wydajnych rozwiązań w transporcie pasażerskim” – dodała.

W Helsinkach 19 z autobusów Volvo 7900 Electric to autobusy przegubowe. Wszystkie autobusy będą miały niską podłogę, aby umożliwić bezpieczny i łatwy dostęp dla pasażerów. Klienci podkreślali również inne zalety, w tym cichą i płynną jazdę. Autobusy przegubowe będą ładowane na końcowym przystanku trasy za pomocą pantografu, natomiast pozostałe 42 autobusy będą ładowane przez noc w zajezdni.

Koncentracja Volvo Buses na bezpieczeństwie i niezawodności, a także wieloletnie doświadczenie firmy we wdrażaniu rozwiązań w zakresie elektrycznego transportu publicznego były kluczowymi czynnikami, które zadecydowały o wyborze Volvo Buses jako partnera w Finlandii.

Miasto Savonlinna jest jednym z pierwszych w Finlandii, które zamówiło całkowicie elektryczne autobusy. Dostawa ośmiu autobusów Volvo 7900 Electric, które mają wejść do eksploatacji na początku 2023 r., będzie pierwszym autobusem elektrycznym w mieście.

„W pełni popieramy miasto Savonlinna w jego pierwszych krokach w kierunku elektryfikacji transportu publicznego. Ponieważ coraz więcej miast na całym świecie stara się zostać Miastami Zero, te zamówienia pokazują, że Volvo Buses jest na dobrej pozycji, aby wspierać taką transformację w Finlandii”, mówi Petteri Reku, Dyrektor Krajowy Volvo Buses w Finlandii.

Autobusy dla Joensuu wejdą do eksploatacji latem, natomiast te dostarczone do Helsinek wyjadą na drogi jesienią.