Author: | Category: Informacje, News |

TNS Pentor, jeden z największych ośrodków badawczych w Polsce, podjął się wykonania badań dotyczących sytuacji na naszych rodzimych drogach. Wyniki tychże badań specjaliści z ośrodka odnieśli do surowych przepisów drogowych, jakie obowiązują w Szwajcarii i Finlandii. Celem przeprowadzonego przez TNS Pentor badania było sprawdzenie, czy wysokie mandaty dla piratów drogowych przyczynią się do wydatnego zmniejszenia się liczby wypadków.

Badanie TNS Pentor wchodzi w skład większej kampanii społecznej, pod hasłem „Prędkość zabija. Włącz myślenie”. Tegoroczna kampania rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa do sierpnia.

Polscy kierowcy niemalże w połowie (49%) są zdania, że surowe kary za przekraczanie prędkości powinny zmotywować kierowców do ograniczania prędkości. Kolejne 43% badanych stwierdziło, że podobne skutki mogłoby przynieść zabieranie dokumentów. Interesujące jest przy tym to, że ci sami respondenci twierdzą, że mandaty i fotoradary są jedynie chwilowym środkiem zaradczym, a nie długofalowym rozwiązaniem problemu wypadków drogowych wywołanych nadmierną prędkością.

Więcej inforamcji na pentor.pl -badania ad hoc