Author: | Category: News |

© christian42 - Fotolia.com

© christian42 - Fotolia.com

Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała opinię publiczną o wznowieniu prac nad budową autostrady A2. Zakończyły się właśnie negocjacje GDDKiA oraz Konsorcjum Eurovia-Warbud dotyczące dokończenia budowy odcinków A i C autostrady A2, która miała być w całości zbudowana przez chińskie konsorcjum Covec.

To nie wszystkie zmiany w zakresie wyboru wykonawcy autostrady A2. Jej odcinek C zbuduje konsorcjum Boegl & Krysl-DSS. Roboty budowlane ruszą w trybie niezwłocznym, zaraz po dokonaniu uzupełnienia gwarancji należytego ich wykonania.

Konsorcjum Eurovia-Warbud ma wybudować odcinek autostrady długości 29 km, co kosztować będzie aż 989 mln zł. Odcinek C, wykonywany przez Boegl & Krysl-DSS pochłonie nakłady rzędu 756,05 mln zł. Wszystkie prace budowlane mają zakończyć się najpóźniej 15 października 2012 roku. Wykonawcy autostrady A2, odcinków A i C, zobowiązali się w podpisanej umowie z GDDKiA do tego, że zapewnią oni przejezdność trasy z dniem 31 maja 2012 roku.

GDDKiA zagwarantowała w komunikacie prasowym, że do otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 autostrada A2 będzie przejezdna.