Author: | Category: Informacje |

Organizatorem Narodowego Testu Bezpieczeństwa Drogowego jest Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa. W dniach pomiędzy 10 a 23 czerwca bieżącego roku każda osoba w Polsce może na stronie www.drogikierowco.pl rozwiązać quiz dotyczący wiedzy z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Wyniki uzyskane w ten sposób będą stanowić postawę do obalenia lub przyjęcia teorii o Polakach, jako piratach drogowych.

Osoby, które zgłoszą się do testu, otrzymają indywidualny zestaw pytań, a wyniki będą mogły sprawdzić od razu po uzupełnieniu całego formularza. 10 osób, które uzyskają największą liczbę punktów i najszybszy czas wykonania testu, dostanie się do finału akcji. Będzie miał on miejsce 3 lipca bieżącego roku o godzinie 12, na aerodromie w Sochaczewie. Zwycięzcy Narodowego Testu Bezpieczeństwa Drogowego mają szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Co więcej, będą oni mogli zaprezentować się w finale Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa w Parku Szczęśliwickim w Warszawie.

Organizatorzy eksperymentu i testu pragną w ten sposób promować pozytywne zachowania kierowców na drodze. Chcą pokazać, że idealni kierowcy jeżdżą po polskich drogach i dają dobry przykład innym. Warto podkreślić, że Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa jest akcją edukacyjno-informacyjną.