Author: | Category: News |

Orlen obiża ceny paliw

© lassedesignen - Fotolia.com

Koncern paliwowy PKN Orlen zdecydował się 11 sierpnia 2011 roku na obniżkę cen detalicznych na paliwa, które dostępne są na stacjach własnych Orlen. Obniżka cen paliw wyniosła maksymalnie do 10 groszy na litrze benzyny bezołowiowej i do 5 groszy za litr oleju napędowego. Maksymalnie, za paliwa na stacjach własnych PKN Orlen kierowcy zapłacą 5,19 zł za litr benzyny EU-95 oraz 5,14 zł za litr oleju napędowego. Dzięki wprowadzonej obniżce, ceny detaliczne benzyny 95 są na stacjach Orlen niższe, niż wynosi średnia cena rynkowa paliwa z dnia 10 sierpnia bieżącego roku, która została podana w komunikacie Polskiej Izby Paliw Płynnych.

To nie pierwsza decyzja o obniżce cen paliw w sprzedaży detalicznej, jaką podejmuje koncern PKN Orlen. W ciągu ostatnich dwóch tygodni cena benzyny na stacjach własnych koncernu zmalała łącznie o 15 groszy na litrze. Są stacje, gdzie obniżka była jeszcze większa i wyniosła aż 20 groszy na litrze.

Warto powiedzieć też, że ceny benzyny i oleju napędowego maleją także w sprzedaży hurtowej. Obniżano je od 4 sierpnia bieżącego roku już sześć razy. Za metr sześcienny benzyny Pb-95 w hurcie zapłacimy dziś o 178 zł taniej, a za metr sześcienny oleju napędowego o 132 zł mniej.