Author: | Category: News |

Tansza bezyna na wakacjeKierowcy mogą być zadowoleni z tego, co widzą na stacjach benzynowych, ponieważ w końcu ceny benzyny zaczęły znacznie spadać. O ile zwykle w czasie letnich wakacji benzyna była droższa, niż w ciągu roku, teraz może być odwrotnie.

Już od 6 miesięcy ceny benzyny wyraźnie rosną. Dawno już przekroczyły granicę 5 zł za litr, ale w lipcu i sierpniu można oczekiwać, że zdecydowanie spadną. Już teraz widać na stacjach benzynowych znaczną obniżkę cen paliwa, a eksperci zapowiadają, że trend spadkowy potrwa jeszcze przez dłuższy czas. Na wakacje więc pojedziemy samochodem taniej, niż wydawało się to jeszcze kilka tygodni temu.

Pozytywne bodźce rynkowe wpłynęły na obniżenie cen ropy, dlatego też kierowcy na polskich stacjach, jak również w innych miejscach w Europie mogą taniej tankować.

Prognozy specjalistów wskazują, że już wkrótce będziemy płacić za paliwo nawet o 10 groszy mniej na litrze niż do tej pory. Dziś już za benzynę bezołowiową 95 można zapłacić 5,53 zł, a za Diesla jeszcze mniej. Autogaz kupimy zaś już od 2,60 zł za litr.