Author: | Category: Informacje, News |

W dniu 15 marca 2012 roku w Gorzowie Wielkopolskim Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zadecydował o przeprowadzeniu natężonych kontroli kierowców. Inspektorzy przeprowadzający kontrole w ramach akcji „PASY” sprawdzali, czy zatrzymani kierowcy przestrzegają obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Transport bezpieczniejszyAkcja „PASY” miała na celu wykrycie, jak wielu kierowców łamie przepisy prawa drogowego odnoszące się do konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. W trakcie codziennych czynności inspektorzy ITD kontrolowali i zwracali szczególną uwagę na zapinanie pasów bezpieczeństwa. Kontrole objęły samochody osobowe, ciężarowe i autokary. Sprawdzano, czy pasy mają zapięte nie tylko sami kierowcy, ale i pasażerowie pojazdów ciężarowych i autokarów.

W sumie, na drogach województwa lubuskiego skontrolowano w ramach akcji „PASY” 99 pojazdów. Jedynie w trzech pojazdach kierowcy nie zapięli pasów i zostali ukarani mandatami karnymi. Byli to kierowcy pojazdów ciężarowych.