Author: | Category: Technologia |

Climate Neutral Wind TurbinesOd 2022 roku Asendia zrównoważy wszystkie emisje dwutlenku węgla od momentu odbioru (pierwsza mila) do dostawy (ostatnia mila). Kompensacja emisji będzie realizowana głównie poprzez promowanie odnawialnych źródeł energii, takich jak farmy wiatrowe. Asendia, spółka joint venture pomiędzy La Poste i Swiss Post, ogłasza, że od 2022 roku będzie w 100% neutralna pod względem emisji CO2.

Od momentu powstania w 2012 roku, zrównoważony rozwój jest jednym z priorytetów firmy Asendia. Jednak w ciągu ostatnich trzech lat firma rozwinęła swoją strategię zrównoważonego rozwoju, aby zająć się rosnącym wpływem operacji w łańcuchu dostaw na środowisko. Asendia jest obecnie przykładem na to, jak przemysł może poprawić swoje wyniki w zakresie ochrony środowiska.

W 2020 r. Asendia zrównoważy wszystkie emisje generowane przez transport międzynarodowy w Europie i z Europy na inne kontynenty. Całkowita ilość offsetów wyniosła 59 990 ton CO2-eq, które wsparły farmę wiatrową w Indiach posiadającą certyfikat EcoAct. W roku 2021 firma Asendia ogłosiła zamiar zrównoważenia wszystkich emisji spowodowanych przez transport międzynarodowy na całym świecie ze skutkiem natychmiastowym.

Od 2022 r. Asendia będzie nie tylko kompensować wszystkie emisje spowodowane przez transport międzynarodowy, ale także emisje spowodowane przez transport morski za pośrednictwem naszych partnerów First Mile i Last Mile – jak również emisje spowodowane przez budynki, zwroty, maszyny i niezbędne podróże służbowe.

Offsety z lat 2021 i 2022 wesprą również kolejny projekt farmy wiatrowej z certyfikatem EcoAct, tym razem w Chinach, gdzie 70% zapotrzebowania na energię wciąż zaspokajane jest przez węgiel.
Zaangażowanie firmy Asendia na rzecz zrównoważonego rozwoju jest również respektowane w zarządzie: na przykład Barbara Schielke, kierownik działu kadr w firmie Asendia, będzie w przyszłości odpowiedzialna również za odpowiedzialność społeczną firmy – zadanie to będzie wykonywać z pasją i zaangażowaniem.

Barbara Schielke o tym ogłoszeniu: „Nasz świat jest coraz bardziej połączony, nie tylko dzięki przesyłkom międzynarodowym. Jako jeden z największych dostawców usług logistycznych na świecie, w Asendii wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska. W styczniu 2022 roku osiągnęliśmy pierwszy ważny kamień milowy: obecnie kompensujemy wszystkie generowane emisje dwutlenku węgla. Jesteśmy dumni, że możemy dawać przykład w branży i nadal będziemy pracować nad znalezieniem najbardziej zrównoważonych rozwiązań dla naszych klientów”.

Marc Pontet, CEO Asendii, o utworzeniu stanowiska Corporate Social Responsibility Officer: „Nasze zaangażowanie w bardziej zrównoważony rozwój opiera się na fundamentach stworzonych przez nasze firmy założycielskie, The Post i Swiss Post. Asendia z dumą kontynuuje to dziedzictwo i umieszcza zrównoważony rozwój w centrum swojego strategicznego myślenia. Utworzenie specjalnego stanowiska w Radzie Dyrektorów było kolejnym logicznym krokiem w tej ewolucji”.

Więcej informacji na temat planów zrównoważonego rozwoju firmy Asendia można znaleźć na stronie:
www.sustainability.asendia.com/

Asendia – globalna sieć z lokalną obecnością

Asendia jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych dla e-commerce, dostarczającym paczki, przesyłki, listy i publikacje na całym świecie. Asendia, spółka joint venture pomiędzy francuską La Poste i Swiss Post, wspiera partnerów biznesowych w ich międzynarodowym rozwoju za pomocą zindywidualizowanych rozwiązań logistycznych i inteligentnych technologii – sprawiając, że handel transgraniczny staje się łatwy, niezawodny i zrównoważony.

Dzięki globalnym przejęciom i współpracy, Asendia oferuje wszystkim markom rozwiązania cyfrowe, które poprawiają doświadczenia zakupowe w e-commerce i napędzają wzrost poprzez połączenie z globalnymi rynkami.

Obecnie wszystkie dostawy Asendii na całym świecie są w 100% neutralne pod względem emisji CO2.
Asendia zatrudnia ponad 1 500 osób w 17 biurach w Europie, Azji i Pacyfiku oraz USA.

Źródło: Informacja prasowa www.asendia.de