Author: | Category: News |

Szybszy tranzyt dzięku autostradzie A2.Z dniem 30 listopada 2011 roku został oddany do użytku nowy odcinek autostrady A2, dzięki któremu kierowcy o wiele szybciej i w bardziej komfortowych warunkach dotrą z Poznania, aż do Berlina.

Autostrada A2 wygląda dziś imponująco, co potwierdzają kierowcy. Jedzie się po niej szybko, a przede wszystkim bezpiecznie. Beton, z którego wykonano odcinek A2 jest połączony w taki sposób, że autostrada jest niemalże idealnie gładka i równa.

Trasa A2 w przeważającej mierze wiedzie wśród lasów, czego minusem jest to, że na trasie utrzymuje się szron. Autostradę wyposażono w miejsca obsługi podróżnych. W niewielkich odległościach od siebie znajdują się nowoczesne parkingi i toalety. Na wiosnę zapowiadane jest otwarcie restauracji i stacji paliw wzdłuż nowego odcinka A2.

Na razie nowy odcinek autostrady A2 będzie bezpłatny, ale już za pół roku będzie trzeba uiścić opłatę. Punkty poboru opłat zostały umieszczone w Rzepinie, mniej więcej 20 km przed granicą. Inne bramki znajdują się na zjazdach z węzłów autostrady.

Foto by: ©Andreas_Haertle-Fotolia.com