Author: | Category: Informacje |

kontrole drogowe

Thaut Images - Fotolia

Długie weekendy, takie jak sierpniowe 3 dni wolnego, są okresem wzmożonych kontroli drogowych. W tym czasie dochodzi też do największej ilości wypadków. Od 13 do 15 sierpnia tego roku, czyli w tzw. długi weekend sierpniowy, na polskich drogach zginęły 53 osoby, a 604 zostały ranne. Policja odnotowała w ciągu trzech wolnych dni 462 wypadki. W tym samym czasie kontrole drogowe zatrzymały 2972 nietrzeźwych kierowców.

Policja za każdym razem, gdy zbliża się wolny weekend apeluje do kierowców o rozwagę, ale statystyki pokazują, że prędkość i brawura kierujących pojazdami góruje nad myśleniem zdroworozsądkowym.

Akcja policji związana z długim weekendem sierpniowym rozpoczęła się już w piątek, tj. 12 sierpnia. Wtedy to najwięcej kierowców postanowiło wybrać się w podróż. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało blisko 10 tys. policjantów. W licznych akcjach uczestniczyły radiowozy, wyposażone w wideo rejestratory. Policjanci sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców. Podczas zatrzymań kierowców kontrolowano, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach, a pasażerowie wraz z kierowcą zapinają pasy.

Najwięcej tragicznych wypadków policja odnotowała w sobotę i w niedzielę, kiedy to doszło do 240 wypadków, w których śmierć poniosły 33 osoby, a 304 zostały ranne.