Author: | Category: Informacje, News, Prognozy |

Prognozy cen paliw

© stoffies - Fotolia.com

Ceny paliw na polskich stacjach benzynowych biją kolejne rekordy, tymczasem benzyna w Stanach Zjednoczonych tanieje. Sytuacja na światowych rynkach surowców ma tendencję zniżkową, co pozwala wnioskować o tym, że w niedalekiej przyszłości zostaną obniżone ceny paliw.

Polskie koncerny naftowe mają w najbliższych dniach obniżać ceny hurtowe paliw, choć skala obniżki nie będzie zbyt duża. Niestety, ale przyjdzie nam jeszcze poczekać na niższe ceny na stacjach benzynowych. Powodem takiej sytuacji jest to, że w okresie wakacyjnym występuje wzmożony popyt na paliwa.

Specjaliści uznają, że pojawienie się światowego załamania na rynku surowców ma charakter tymczasowy, co oznacza, że jeśli nawet paliwo stanieje to nie na długo. Nadzieja na utrzymanie dzisiejszych, wysokich cen ropy naftowej w USA jest złudna, ponieważ kraj znajduje się w nienajlepszej sytuacji finansowej. Osłabienie tej potęgi gospodarczej jest widoczne w pojawiających się zmianach giełdowych, również w obrębie rynku surowców. Cena ropy naftowej Brent spadła do poziomu 110 dolarów za baryłkę. Przecena ropy daje pretekst do obniżenia cen również i na polskich stacjach. Problemem jest jednak słaba złotówka, która nie pozwala na znaczne potanienie paliw.