Author: | Category: News, Prognozy |

opłaty autostrady niemcyNiemcy ze swoimi super nowoczesnymi autostradami są obiektem westchnień milionów kierowców w Polsce i nie tylko. Na dodatek, za przyjemność poruszania się niemieckimi autostradami jak dotychczas, kierowcy osobówek nie musieli płacić. Być może w najbliższej przyszłości ta sytuacja ulegnie zmianie, a to za sprawą Bawarskiej CSU.

Politycy proponują wprowadzenie opłat za przejazd samochodem osobowym przez autostrady w Niemczech. Projekt Bawarskiej CSU zakłada wprowadzenie w Niemczech winiet kosztujących 80 euro na rok oraz tańszych winiet obejmujących krótsze okresy. Wpływy z pobieranych w ten sposób opłat za poruszanie się autostradami zasiliłyby budżet przeznaczony na rozbudowę i bieżące remonty dróg w Niemczech.

Przeciwko propozycji płatnych autostrad niemieckich opowiada się partia FDP oraz CDU. Kanclerz Niemiec, Angela Merkel również nie jest nastawiona entuzjastycznie do tego projektu. Badania społeczne wskazują, że 61% Niemców jest przeciwnych wprowadzeniu opłat dla kierowców osobówek na ich rodzimych autostradach.