Author: | Category: News, Przepisy |

Opłata za autostrady w DE?Niemiecka sieć autostrad niewątpliwie zaliczana jest do jednych z najlepszych w skali Europy i całego świata. Dotychczas, za przejazd autostradami kierowcy nie musieli płacić, niemniej jednak teraz niemieckie ministerstwo transportu zastanawia się, czy możliwe byłoby wprowadzenie opłat za autostrady.

W chwili obecnej trwa debata nad tym pomysłem w Bundestagu. Minister transportu przekonuje, że byłoby to dobre rozwiązanie i pozwoliłoby ono na dofinansowanie niemieckiej sieci drogowej. Dodatkowe pieniądze, które dzięki opłatom za autostrady trafiłyby do kasy ministerstwa transportu zostałyby przeznaczone na ulepszenie dróg w taki sposób, aby stały się one bardziej przyjazne środowisku, bezpieczniejsze i cichsze.

Zdaniem Ministerstwa Transportu, w przyszłości wprowadzenie opłat na niemieckich autostradach będzie koniecznością. Są jednak małe szanse, że Bundestag poprze ten pomysł w tej kadencji. Jeśli takie przewidywania się potwierdzą będzie to oznaczało, że jeszcze co najmniej dwa lata autostrady w Niemczech pozostaną bezpłatne.