Author: | Category: News |

Nowy zakład logistyczny w Södertälje, Szwecja – 122.000 m2 powierzchni zaprojektowanej zgodnie z najsurowszymi normami środowiskowymi – 200 nowych miejsc pracy
DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, otworzył nowy, zrównoważony terminal logistyczny w szybko rozwijającej się dzielnicy Almnäs na południe od Sztokholmu. Nowy terminal, który jest zintegrowany z europejską siecią DB Schenker, ma 98 bramek na powierzchni 122 000 m2 i spełnia najsurowsze normy środowiskowe i zrównoważonego rozwoju. Dzięki jego budowie powstało 200 nowych miejsc pracy. Centralna placówka przeładunkowa terminalu może dostarczyć 4.000 paczek na godzinę i ma łączną powierzchnię 14.400 m2. Jest to jeden z największych obiektów w sieci DB Schenker, która obejmuje również 29 terminali w całej Szwecji.

„Nowy obiekt logistyczny usprawnia obsługę naszych klientów w Södertälje i północnej części Södermanland – wyjaśnia Magnus Strand, prezes zarządu klastra DB Schenker w Szwecji, Danii i Islandii. „Ponadto w obiekcie powstanie około 200 nowych miejsc pracy.

Zrównoważony rozwój od samego początku

Terminal wyposażony jest w panele słoneczne o mocy 150 kW, które będą generować około 140 000 kWh energii elektrycznej rocznie. Wykorzystana zostanie również energia geotermalna, co będzie miało minimalny wpływ na środowisko. Przy bramach towarowych i na parkingach zostaną zainstalowane stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Obiekt jest również gotowy do przestawienia na flotę pojazdów w pełni elektrycznych, a dzięki położeniu w pobliżu głównej szwedzkiej drogi E20/E4 oferuje wszelkie warunki dla przyszłego centrum logistycznego.

Nasz terminal w Södertälje umożliwia zarówno wcześniejsze dostawy, jak i późniejsze odbiory dla naszych klientów na południe od Sztokholmu – wyjaśnia Franco Carbajal, szef nowego okręgu DB Schenker w Södertälje. „Jest to ogromna korzyść zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Ponadto mamy teraz większą niezawodność dostaw, ponieważ towary nie muszą już podróżować przez Sztokholm, jak to miało miejsce w przeszłości.