Autor: | Kategoria: Informacje, Przepisy |

tirZgłoszenie tranzytowe powinno być wypełnione zgodnie z wytycznymi wskazanymi przez Ministerstwo Finansów Departament Polityki Celnej. Wiele problemów nastręcza przedsiębiorcom prowadzącym działalność transportową tranzytową, wypełnienie pola numer 18 w zgłoszeniu tranzytowym.

W celu ułatwienia im dopełniania kwestii formalnych, departament wydał specjalne wyjaśnienie. Otóż, zgodnie z załącznikiem 37 do Rozporządzenia Wykonawczego, pole 18, dotyczące znaku środka transportu, w zgłoszeniu tranzytowym musi być każdorazowo wypełnione. Wyjątkiem od tej reguły jest dokonywanie przesyłek pocztowych lub sytuacja, w której to towary są umieszczone w kontenerach, które będą przewożone za pomocą pojazdów drogowych, jeżeli sytuacja logistyczna w miejscu wyjścia nie pozwala w chwili tworzenia zgłoszenia tranzytowego na podanie znaków środka transportu.

W polu 18 w zgłoszeniu tranzytowym należy podać dokładne znaki, w tym numery, środka transportu, na który towary zostały bezpośrednio załadowane przy ich przedstawieniu organowi celnemu podczas wypełniania wszelkich formalności tranzytowych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *