Author: | Category: Informacje, Przepisy |

kradzież ładunkówKradzież ładunków może powodować obszerne straty majątkowe. Jak unikać i zabezpieczyć się przed złym procederem?

Kradzieże ładunków wciąż się zdarzają. Jednak w tej kwestii naprawdę wiele mają do zrobienia sami przedsiębiorcy. Mają oni bowiem wpływ na to, co się dzieje z ich pojazdem, z ładunkami. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo warto stosować się do następujących wskazówek:

1. Używaj odpowiedniego pojazdu

Wybieraj właściwy pojazd na konkretną trasę oraz taki, który będzie odpowiadał wymaganiom planowanego ładunku. Zawsze, bezpośrednio przed wyjazdem, sprawdzaj stan techniczny najważniejszych przyrządów i sprzętu stosowanego podczas pracy. Poza tym korzystaj ze sprawdzonych serwisów pojazdów używanych do transportu.

2. Trzymaj się zasady: przede wszystkim ostrożność

Zatrudniasz nowych pracowników? Rób to starannie, daj sobie czas na podjęcie decyzji, dowiedz się o nowym pracowniku, tyle ile tylko możliwe. Korzystasz z pomocy podwykonawców? Weryfikuj ich dokładnie. Korzystaj z wywiadowni gospodarczych nie tylko przed podjęciem współpracy, ale także w czasie jej trwania. Masz do przewiezienia ładunek o wysokiej wartości? Powierz go wyłącznie zaufanym kierowcom, posiadającym przy tym odpowiednie szkolenia w zakresie bezpieczeństwa przewożonych towarów.

3. Właściwy obieg informacji

Musisz zapewnić właściwy obieg informacji zarówno przy wyborze środków transportu oraz partnerów, jak i w miejscach odprawy i dostarczania towarów.

4. Twoje poufna dane muszą takie pozostać

Główną przyczyną kradzieży ładunków jest przedostawanie się poufnych informacji w ręce osób trzecich. Wyznacz pełnomocnika d.s. ochrony danych, którego zadaniem będzie m.in. odpowiednie dozowanie informacji adresowanych do poszczególnych osób w firmie. Nie wszyscy muszą wiedzieć wszystko. Zaleca się także wprowadzenie w sieciach firm zabezpieczeń przed ewentualnym dostępem osób niepowołanych.

5. Zabezpiecz teren swojej firmy

Ogrodzenia, kamery, karty chipowe – to wszystko pomaga nam w dzisiejszych czasach chronić miejsca przechowywania towarów, jak i miejsca załadunku i rozładunku. Nie pozwól, by osoby niepowołane mogły w łatwy sposób przedostać się na teren Twojego przedsiębiorstwa.