Autor: | Kategoria: Informacje, News, Przepisy |

Okazuje się, że narzucone przez przepisy prawa drogowego ograniczenia ruchu nie obowiązują wszystkich kierowców. Minister Infrastruktury wprowadził w życie nowelizację rozporządzenia, wedle którego w niektórych przypadkach istnieje możliwość kontynuowania jazdy pojazdów w trakcie weekendów i świąt.

Z dniem 1 lipca bieżącego roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zwalniające z obowiązku stosowania się do okresowych ograniczeń, jak i zakazów ruchu na polskich drogach, dla pojazdów powyżej 12 ton. Takie przepisy nie będą obowiązywały wszystkich pojazdów, które przewożą darń rolowaną. Jednocześnie, wyłączeniu z zakazu ulegają pojazdy powyżej 12 ton, wykorzystywane dla potrzeb bezpłatnych medycznych badań profilaktycznych, prowadzonych w tzw. mobilnych pracowniach.

Ważne jest i to, że zwolnienie z ograniczeń i zakazów w ruchu obowiązuje kierujących pojazdami powracającymi z zagranicy do Polski, w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, zakładając, że ma on siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *