Author: | Category: News, Prognozy |

gazRosnące ceny paliw skłaniają kierowców do zakupu samochodów z instalacją gazową. Najczęściej takie pojazdy są kupowane na rynku wtórnym. Szacuje się, że 80% wszystkich samochodów z gazem rok rocznie kupuje się z komisów, czy też od indywidualnych użytkowników.

W chwili obecnej jednak osoby noszące się z zamiarem zakupu auta na gaz skłaniają się do poszukiwania innych alternatyw. Zwracają się do salonów dilerskich w poszukiwaniu nowych pojazdów z zamontowaną fabrycznie instalacją gazową.

Tylko w 2011 roku dilerom udało się sprzedaż aż 16,8 tys. nowych samochodów na gaz płynny. To o 20% więcej niż rok wcześniej.

W ubiegłym roku na polskich drogach przybyło ponad 183 tys. pojazdów z instalacją gazową. Liczba aut napędzanych gazem płynnym zwiększa się od trzech lat średnio rocznie o 5%, według wyliczeń Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. Najprawdopodobniej w kolejnych latach, jeśli benzyna i ropa nadal będą mocno drożały, liczba aut z instalacją gazową będzie się powiększała w sposób bardziej dynamiczny.