Author: | Category: Informacje, Technologia |

Giełda transportowa TIMOCOMZeszłoroczny kwiecień był wyjątkowym miesiącem dla branży transportowej. Zwłaszcza jeden dzień. Konkretnie poniedziałek 18-ego. Wtedy nastąpił niespotykany nigdy wcześniej ruch na rynku. Objawiło się to wzmożonym przepływem usług na interaktywnej giełdzie ofert transportowych TC Truck&Cargo®.   

Na giełdzie firmowanej przez TIMOCOM występuje zazwyczaj do 300 tys. ofert dziennie. Jednak 18 kwietnia 2011 roku ten próg został przekroczony. Tego dnia program zarejestrował łącznie 400 tys. ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych.

Rekord oznacza, że transport nie poddał się drugiej fali kryzysu. Ruch w branży osiągnął wiosenne apogeum, co niewątpliwie wpłynęło nie tylko na morale pracowników niemieckiej firmy, ale podniosło rangę samego oprogramowania.

Giełda transportowa Truck&Cargo® jest wiodącym w Europie tego typu programem. Z software’u TIMOCOM korzysta 85 tys. użytkowników z 44 krajów. Reprezentują oni firmy handlowe, produkcyjne, logistyczne, spedycyjne i przewozowe. Podstawową funkcją giełdy jest integracja rynku poprzez łączenie wszystkich uczestników łańcucha dostaw w oparciu o interesujące dla poszczególnych stron oferty ładunkowe bądź przewozowe.

Każdego dnia giełda transportowa TIMOCOM udrażnia przepływ usług na rynku transportowym. Jeden kwietniowy poniedziałek minionego roku był pod tym względem absolutnie wyjątkowy. Liczba zadowolonych giełdowiczów wciąż wzrasta. Kolejny rekord jest zatem wielce prawdopodobny. Czy tym razem również padnie w kwietniu?