Autor: | Kategoria: Informacje, News |

Według danych z Ministerstwa Infrastruktury, od początku wakacji ruch na prywatnych autostradach jeśli chodzi o ciężarówki jest o 50-70% mniejszy. Tiry postanowiły zjechać na mniejsze, bezpłatne drogi lokalne, ponieważ chcą zaoszczędzić na przejazdach. Jeszcze w czerwcu tego roku trasą A1 jeździło ponad 5 tys. ciężarówek na dzień. Teraz jest to zaledwie około 1,3 tys. Podobnie jest w przypadku autostrady A2. Przed lipcem jeździło tam 8 tys. tirów dziennie, a dziś jest ich o połowę mniej.

Droga numer 92 biegnie równolegle do trasy A2 i w ostatnim czasie występuje na niej wzmożony ruch samochodów ciężarowych. Nie inaczej jest w obrębie trasy 91, która znajduje się w niewielkiej odległości od A1.

Ministerstwo Infrastruktury zdaje sobie sprawę z faktu, że poruszanie się ciężkich tirów po lokalnych drogach, w krótkim czasie może je doszczętnie zniszczyć. Rzecznik ministerstwa powiedział, że rozważa się możliwość objęcia tychże odcinków dróg takimi samymi opłatami, jak na autostradach A1 czy A2Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *