Author: | Category: Systemy, Technologia |

gielda-jaka wybracNajlepsza giełda transportowa?

To pytanie pojawia się często podczas rozmów ludzi związanych z branżą TSL. Giełda transportowa to nowoczesne narzędzie on-line, które w niezwykle łatwy i przyjazny sposób pomaga spedytorom szukać wolnych przestrzeni ładunkowych, a przewoźnikom frachtów. „Polecam tanią giełdę transportową” – mówią jedni. „Nie, nie wybierz tę drogą” – odpowiadają inni. Tak naprawdę nie ma jednej recepty na sukces, ale warto jest zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Przede wszystkim giełda transportowa musi dbać o nasze bezpieczeństwo. Nikt oczywiście nie weźmie pełnej odpowiedzialności za wszystkich użytkowników. Jest to po prostu nierealne. Aczkolwiek są firmy, których giełda transportowa cechuje się naprawdę wysokim poziomem bezpieczeństwa. Należy wziąć to koniecznie pod uwagę.

Poza tym dobrze jest spojrzeć na to jaka na danej giełdzie jest ilość ładunków na jednego użytkownika. Przecież oczywistym jest, że chcemy jak najwięcej dobrych frachtów dla siebie.

Jeżeli zajmujemy się międzynarodowym transportem drogowym to korzystajmy z giełdy transportowej, której klienci są rzeczywiście (a nie tylko w reklamach) rozsiani po całej Europie. Mniej pośredników to więcej pieniędzy dla naszej firmy transportowej.

Większość giełd transportowych proponuje swoim klientom bezpłatne i niezobowiązujące testy. Trzeba z nich skorzystać, aby móc przekonać się o skuteczności programu dla naszej własnej działalności gospodarczej.