Międzynarodowe Targi TransPoland
W dniach 8-10 listopada 2016 r. w Warszawie odbędą się po raz kolejny Międzynarodowe Targi TransPoland. To bezwątpienia największe wydarzenie branżowe dla osób zawodowo związanych z transportem i logistyką w tej części Europy. W każdej edycji bierze udział kilkaset wystawców i odwiedzających z różnych krajów. Wystawa jest najlepszą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych, skorzystania z fachowej wiedzy ekspertów oraz poznania rynkowych nowinek. Nikogo, kto chce być na bieżąco z branżą TSL, nie powinno tam zabraknąć.
Dlaczego targi TransPoland są takie wyjątkowe?
Biznes TSL w jednym miejscu
Specjalistyczne targi branżowe TransPoland zainaugurowały po raz pierwszy w 2013 r. Od początku celem organizatorów tego wydarzenia było połączenie wszystkich uczestników rynku transportowego, przedstawicieli świata nauki i administracji z kraju i ze świata. Uczestnicy targów mają możliwość zdobycia nowych kontaktów, pozyskania potencjalnych klientów oraz odświeżenia relacji ze starymi partnerami.
Targom zawsze towarzyszą różnorodne konferencje branżowe, prelekcje merytoryczne, seminaria oraz otwarte fora dyskusyjne. To stwarza unikalną okazję aby porozmawiać ze specjalistami oraz dowiedzieć się o bieżącej sytuacji i nowościach w branży.
Spotkanie profesjonalistów
Impreza cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że przybrała już formę cykliczną i z każdym kolejnym rokiem ma coraz większy zasięg. W poprzedniej edycji udział wzięło 113 wystawców z 20 państw oraz 3300 uczestników z 29 państw. Wystawę odwiedzają osoby z różnych sektorów branży transportowej (przewoźnicy drogowi, kolejowi, lotniczy, morscy, spedytorzy, logistycy), właściciele, menedżerowie, dyrektorzy, prezesi firm produkcyjnych i dystrybucyjnych, pracownicy sieci handlowych, importerzy, eksporterzy, przedstawiciele firm kurierskich, firm z branży e-commerce, dostawcy usług około-transportowych, producenci taboru transportowego, fabrykanci systemów transportu wewnętrznego i wyposażenia magazynów, wytwórcy części i podzespołów, producenci rozwiązań z zakresu ITS, przedstawiciele sektora publicznego, usługobiorcy branżowi, inwestorzy oraz prawnicy. Co istotne osoby decyzyjne stanowią 65% wszystkich odwiedzających.
W tym roku organizatorzy liczą oczywiście na jeszcze większą frekwencję. Już w tej chwili zapowiadają, że będzie ponad 140 wystawców oraz ponad 4000 uczestników. Coroczny wzrost liczby uczestników świadczy o tym, że w Polsce jest potrzebne tak duże spotkanie profesjonalistów związanych z transportem i logistyką.
Tematyka targów
W tym roku targi odbędą się w stolicy już po raz czwarty w Centrum wystawowym EXPO XXI i tak jak do tej pory potrwają trzy dni. Tematyka targów dotyczyć będzie przede wszystkim transportu drogowego, kolejowego, morskiego, lotniczego, intermodalnego, spedycji, logistyki, telematyki, a także produkcji, dystrybucji i handlu.
Wśród bloków programowych znajdą się dyskusje związane m.in. z bezpieczną optymalizacją transportu, minimalizacją ryzyka, skutecznym pozyskiwaniem zleceń, optymalizacją procedur celnych w transporcie międzynarodowym oraz IT w branży TSL. Nie zabraknie też debat na temat komplikacji w transporcie i ich wpływie na łańcuch dostaw, transportu towarów niebezpiecznych (pod kątem zmian w ADR 2017), optymalizacji kosztów ubezpieczenia w logistyce, zarządzania wierzytelnościami w transporcie na terenie Europy, bezpieczeństwa w magazynowaniu i logistyce, postępowaniu kontrolnym w trakcie i po kontroli (ZUS, PIP, ITD), odpowiedzialności przewoźnika i spedytora za szkodę w transporcie. Duża uwaga prelegentów skupi się również na płacy minimalnej w UE oraz roszczeniach kierowców w sprawie ryczałtów.
W trakcie targów będzie można poznać nowe firmy, ich produkty i usługi na wielu dedykowanych stanowiskach, uczestniczyć w aranżowanych Spotkaniach Biznesowych, a w Strefie eksperckiej i biznesowej przez cały czas dostępni będą prawnicy i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową. Dodatkowo zaprezentowany zostanie pokaz z bezpiecznego mocowania ładunków. Nie zabraknie również strefy służb tj. policji, służby celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, czy Transportowego Dozoru Technicznego. Z ich przedstawicielami będzie można podyskutować na temat aktualnych przepisów, obowiązujących w transporcie drogowym.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Patronami medialnymi zostały największe branżowe czasopisma.
Podsumowując
Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie to największa i najbardziej międzynarodowa platforma biznesowa (utrzymana w formule B2B) dla branży TLS w Polsce i w ogóle w tej części Europy. Podczas targów zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania i usługi dostępne dla branży TSL…i nie tylko. Oprócz tego wystawcy i goście będą mogli skorzystać z bogatej gamy specjalistycznych konferencji i ciekawych paneli dyskusyjnych.
Organizatorzy TransPoland zachęcają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i zapewniają, że w tym roku będzie jeszcze więcej okazji do nawiązania relacji z przedstawicielami firm o ściśle sprecyzowanych celach biznesowych.