Author: | Category: News |

Kierowcy powinni uważać podczas poruszania się po drogach na niezapowiedziane kontrole nieoznakowanych samochodów Inspekcji Transportu Drogowego. Nowe samochody inspekcji już teraz pojawiły się na naszych polskich drogach. Są nieoznakowane i wyposażono je w fotoradary. W ten sposób ITD chce efektywniej walczyć z piractwem drogowym.

Dla kierowców będzie to kolejny problem przy szybki poruszaniu się po trasach w kraju. Na dodatek, nie od razu dowiedzą się, czy złamali przepisy dotyczące maksymalnych prędkości, ponieważ ITD nie będzie ich zatrzymywało za takie wykroczenia, chyba że zajdzie sytuacja skrajnego łamania przepisów.

Procedura wystawiania mandatów z nieoznakowanych samochodów Inspekcji i ich radarów będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak w przypadku zdjęć robionych kierowcom przez fotoraday rozmieszczone przy drogach.

ITD dysponuje już 35 nieoznakowanymi samochodami, które będą przeprowadzały na trasach w Polsce kontrole prędkości. Gotowe do użycia są samochody marki Ford i Peugeot, posiadające czeskie fotoradary Ramer AD 9C.