Author: | Category: Systemy, Technologia |

zabezpieczenie transportuCoraz częściej możemy spotkać się z doniesieniami o nieskuteczności systemów monitoringu opartych na systemie GPS/GSM, które mają chronić samochody przed kradzieżą. Pomimo tego, że są to zabezpieczenia kosztowne, nie gwarantują pełnej skuteczności, ponieważ sygnał GPS/GSM może w łatwy sposób zostać zagłuszony, w związku z czym przesyłanie informacji o kradzieży samochodu do firmy monitorującej jest blokowane.
Jednak pojawiły się na rynku systemy zabezpieczeń, które zapobiegają takim sytuacjom. Agencja ochrony otrzymuje z urządzenia monitorującego sygnał alarmowy już przy próbie zagłuszania sygnału GPS/GSM i powiadamia o tym fakcie właściciela samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest udaremnienie próby kradzieży auta.
Warto również zwrócić uwagę na inny typ zabezpieczeń, dedykowany specjalnie dla samochodów ciężarowych. System zabezpieczający informuje kierowcę o fakcie otwarcia wlewu paliwa oraz posiada blokadę, która przeciwdziała kradzieży paliwa z baku samochodu.
Zabezpieczenia takie są ciekawym uzupełnieniem systemów monitoringu floty transportowej – pomagają zapobiegać powstawaniu strat finansowych w firmach przewozowych.