Author: | Category: News, Przepisy |

©WernerHilpert-Fotolia.com

Od nowego roku kierowców czeka wiele zmian w przepisach drogowych. Zmianie ulegną również stawki opłat za korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu w Czechach.

Wraz z nadejściem nowego, 2012 roku za transport na terenie Czech przewoźnicy zapłacą nieco więcej. Przedsiębiorstwa dysponujące samochodami o wadze nieprzekraczającej 3,5 tony, za winietę obowiązującą cały rok zapłacą aż 1500 koron. Oznacza to wzrost o 300 koron.

Dodatkowo, podwyżka cen nastąpi również w obrębie winiet dziesięciodniowych i miesięcznych. Za winietę ważną przez 10 dni kierowcy zapłacą 310 koron, czyli o 60 koron więcej niż obecnie. Za winietę miesięczną przewoźnicy będą musieli zapłacić 440 koron.

To nie wszystkie podwyżki, jakie przygotowali Czesi dla przedsiębiorstw transportowych. Ceny myta dla ciężarówek mają wzrosnąć od 1 stycznia 2012 roku o 25%.

Nowe winiety będzie można kupić już od grudnia. Władze Czech ogłosiły, że wszystkie środki finansowe uzyskane ze sprzedaży winiet zostaną przeznaczone na budowę i niezbędne remonty dróg.

 

Foto by ©WernerHilpert-Fotolia.com