Author: | Category: News |

TruckGiełdy frachtowe to dobry sposób na uniknięcie pustych przewozów. Jednak ten, kto uważa, że na ofertach z giełd frachtowych może oprzeć całą swoją działalność, szybko zmieni zdanie. Giełdy frachtowe służą do unikania pustych przewozów i lepszego wykorzystania pojazdów przez firmy transportowe. Poziom cen jest o wiele za niski, aby móc oprzeć załadunek wyłącznie na giełdach frachtowych.
Podczas gdy dużym firmom z branży z własnymi sieciami jest zazwyczaj stosunkowo łatwo zorganizować frachty powrotne, średnim przedsiębiorstwom transportowym trudniej jest uniknąć pustych i tylko częściowo wykorzystanych przewozów. Obowiązuje to przede wszystkim na rynku transakcji doraźnych. Korzystanie z giełd frachtowych daje możliwość lepszego wykorzystania pojazdów.
Tymczasem również wśród dużych graczy rynkowych ogólnie przyjęte jest korzystanie z giełd frachtowych. Na ogół z powodu dużego udziału w rynku na giełdach frachtowych dla dużych firm zamknięte grupy użytkowników (ZGU), które pozwalają na szybkie i efektywne publikowanie ofert w ramach sieci firmowej. Jeżeli w ciągu wyznaczonego okresu oferta nie zostanie przydzielona wewnątrz grupy, przechodzi ona do systemu otwartego giełdy.
Ponieważ system ten jest bardzo efektywny w przypadku dużych przedsiębiorstw, na giełdach transportowych można znaleźć takie nazwy jak Deutsche Post, Dachser, DHL, Gefco, Kühne & Nagel, Schenker.