Author: | Category: Informacje, Systemy, Technologia |

gieldaGiełdy ładunków pomagają ograniczyć ilość pustych przebiegów w firmach z branży TSL.

Puste przebiegi to prawdziwa zmora firm transportowych. Wiele małych i średnich przedsiębiorstw po dostarczeniu ładunku wraca z pustym pojazdem. Z uwagi na wysokie koszty zużycia paliwa, a także czas, który kierowca traci na bezowocny powrót do bazy by stamtąd ponownie wyruszyć w trasę,  jest to duży problem niosący za sobą spore straty. Dlatego przewoźnicy za wszelką cenę starają się unikać takich sytuacji, choć niestety nie zawsze się to udaje.

Chcąc pomóc wszystkim borykającym się z pustymi przebiegami przedsiębiorstwom, firma  TIMOCOM,  stworzyła wirtualne narzędzie – giełdę transportową dającą realne i wymierne korzyści transportowcom. Ten program online dają firmom możliwość oferowania nie tylko swoich przestrzeni ładunkowych, ale także wyszukiwania frachtów dla własnej floty.  To z kolei pomaga zredukować koszty przewozów, maksymalnie wykorzystać pojazdy, a także ułatwia kontakty biznesowe i współpracę między kontrahentami. Szacuje się, że właśnie z giełd pochodzi aż 10-15% wszystkich przewozów. Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu jakie wprowadziła firma TIMOCOM, zwiększa się bezpieczeństwo i transparentność przewożonych ładunków, oferowanych za pośrednictwem platformy TC Truck&Cargo. Poprzez integrację zainstalowanych w pojazdach urządzeń GPS z TC eMap, strony umowy mogą monitorować aktualne położenie ciężarówki. Dzięki temu zarówno zleceniodawca jak i zleceniobiorca może zobaczyć, gdzie w danej chwili znajduje się konkretny pojazd z towarem, co z kolei skutecznie eliminuje częste i kosztowne rozmowy telefoniczne. Coraz więcej przedsiębiorstw powierza transport swoich ładunków właśnie tym firmom, które umożliwiają śledzenie położenia pojazdów.

Już ponad 70% firm korzysta z przynajmniej jednej giełdy transportowej. Wybór tej odpowiedniej nie jest łatwy, gdyż oferenci giełd prześcigają się w niepowtarzalnych rozwiązaniach i udoskonalaniu swoich produktów, jednak warto poświęcić trochę czasu i znaleźć właściwą dla siebie giełdę transportową, gdyż niewątpliwie przyniesie ona firmie wiele korzyści, a przede wszystkim pomoże w walce z pustymi przebiegami.