Author: | Category: News |

135-metrowy frachtowiec czeka w Gdańsku na naprawę. W tym celu należy pilnie przetransportować części jego przekładni kierowniczej do fabryki w Danii, a następnie po naprawie wrócić do portu w Gdańsku. WR Group przyjęła zlecenie transportu na dzień przed Wigilią, a samo zlecenie musiało być teraz jak najszybciej zrealizowane.

Pilny transport i wyzwanie

Wyzwaniem było bardzo szybkie znalezienie specjalnego pojazdu do transportu ponadgabarytowego, załadowanie go bezpośrednio i natychmiastowe wysłanie do duńskiego zakładu naprawczego. A wszystko to w przeddzień święta państwowego. Kilka aspektów utrudniało to zadanie:
Po pierwsze, wiele europejskich firm ma zazwyczaj skrócony dzień pracy w przeddzień Wigilii, lub wielu pracowników, a nawet całe firmy biorą wolne.

Statek na Morzu Śródziemnym
Po drugie, pojazdy specjalne i sprzęt specjalny muszą być rezerwowane średnio z wyprzedzeniem do 14 dni roboczych. Mimo to logistycy WR natychmiast zajęli się realizacją zamówienia.

Przesadnie duże części zamienne do frachtowca

Ładunek składał się z ponadwymiarowych części urządzenia sterowego frachtowca: płetwy sterowej o wadze 11 ton i wysokości prawie 4 metrów wraz z ramą i drążkiem sterowym o wadze 6 ton. Części zamienne statku miały być przewiezione drogą lądową z Polski do Danii i tam naprawione. A później, po remoncie, z powrotem na statek, który był w porcie gdańskim.

Kompetentne rozwiązanie w niestandardowej sytuacji

Specjaliści WR Group znaleźli odpowiedni pojazd do transportu ponadgabarytowych części zamiennych i załadowali je w ciągu 19 godzin. Ładunek ponadgabarytowy został przewieziony na krytej platformie niskopodwoziowej. Części zamienne do statku opuściły port w samą porę przed Wigilią. Podróż 1300 km do zakładu naprawczego trwała trzy dni.

Naprawione części zostały pomyślnie zwrócone na frachtowiec przez WR Group w nowym roku, w pierwszym tygodniu stycznia 2022 roku.

Klienci na całym świecie mogą polegać na WR Group w zakresie wysokiej jakości realizacji ich zamówień, czy to w zakresie transportu, certyfikacji, odprawy celnej, czy też trzech usług jako całości. Grupa stara się znaleźć rozwiązania w każdej, nawet najbardziej niezwykłej sytuacji.

Źródło: WR Group Holding Ltd.