Author: | Category: Informacje, Przepisy |

Ceny przejazdu autostradąKierowcy w Polsce mają powody do zadowolenia, bowiem Minister transportu, Sławomir Nowak zapowiedział, że już niebawem zmniejszą się zdecydowanie opłaty pobierane za przejazd autostradami. Na daleko idące obniżki mogą liczyć motocykliści i kierowcy samochodów osobowych.

O ile zmniejszą się opłaty na autostradach? Obniżka może wynieść nawet 50%. Warto jednak przy tym podkreślić, że nie wszystkie autostrady w Polsce staną się tańsze. Stawki zostaną zmniejszone wyłącznie na odcinkach autostrad zarządzanych przez Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zarządza ona w chwili obecnej odcinkami autostrad o łącznej długości ponad 600 km. To więcej niż połowa takich dróg istniejących w Polsce.

Zapowiedzi obniżek stawek za przejazd autostradami w Polsce miały już miejsce. Projekt zmian zakłada, że kierowcy samochodów osobowych będą musieli płacić 10 groszy za przejechanie jednego kilometra autostrady, a motocykliści – 5 groszy. W chwili obecnej stawki te analogicznie wynoszą 20 i 10 groszy za kilometr.