Author: | Category: News |

Ciężaróka RokuTytuł „Polskiej ciężarówki Roku” otrzymał model samochodu Volvo FH. Warto podkreślić, że konkurs na „Ciężarówkę Roku w Polsce” został zorganizowany już po raz osiemnasty. Pomysłodawcą konkursu jest miesięcznik „Polski Traker”, zaś decyzję o tym, komu przyznać to wyróżnienie, podejmują sami czytelnicy magazynu.

W tym roku przyznając odznaczenie „Ciężarówki roku” brano pod uwagę głównie ekonomikę paliwa, szeroką ofertę rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa, osiągi układu napędowego, jak również komfort jazdy. Według głosujących w konkursie czytelników „Polski Traker”, wszystkie najważniejsze cechy posiada ciężarówka Volvo FH.

Volvo już po raz czwarty triumfowało w tym konkursie. Poprzednie tytuły przypadły w latach 1993, 1994 i 2001 ciężarówkom z tej samej serii Volvo FH.

Ciężarówka Volvo FH ma niskie zużycie paliwa i jest to jej największa zaleta z perspektywy użytkowników realizujących przewozy długodystansowe. W związku z podwyżką cen paliw w tym roku, niskie zużycie dodatkowo nabrało na znaczeniu. Redukcja tylko o kilka procent zużycia paliwa daje ogromne oszczędności finansowe. Za tą cechę Volvo FH odpowiada paliwooszczędna oś Volvo.