Author: | Category: Informacje, News, Przepisy |

zmiana tachografuW nowym roku kierowcy wykonujący usługi transportowe będą musieli iścić nowe kary za złamania prawa transportowego. Będzie się tak działo na mocy nowelizacji Ustawy o transporcie drogowym. Za co w 2012 roku usługi transportowe będą mogły zostać ukarane?
50 zł grzywny grozi za jeden źle wypełniony element wykresówki. 100 zł to kara za źle obrysowaną wykresówkę. Karane będzie również nieprawidłowe użytkowanie selektora i przechowywanie wykresówki w tachografie dłużej niż 24 godziny.
Kierowcy świadczący usługi transportowe będą musieli także płacić aż 2 tys. zł za oszukiwanie tachografów z użyciem magnesu lub używanie innej karty niż własna podczas wykonywania obowiązków służbowych.
Obciążenie karami dotknie kierowców również w materii przekraczania czasu pracy. Szczegóły na tym obszarze oraz pełen spis kar, jakimi od nowego roku obciążane będą usługi transportowe znajdują się w załączniku nr 1 do znowelizowanej Ustawy. Za co jeszcze będa kary, niedługo i za wolne ładunki;).