Author: | Category: Informacje |

Wszyscy kierowcy wybierający się na wczasy nad polskie morze powinni naszykować się na utrudnienia drogowe. Drogi, szczególnie w województwie zachodniopomorskim, będą intensywnie remontowane, przez co pojawi się wiele objazdów i zwężeń tras. Już dziś na drogach w tym regionie trwa aż 16 poważnych remontów dróg, a w najbliższym czasie pojawią się kolejne.

Najwięcej remontów drogowcy zapowiadają na drodze krajowej nr 6, w okolicach Nowogardu. W tym miejscu kierowcy mogą natknąć się nie tylko na prace remontowe, ale również wyjazdy z budów, znaczące ograniczenia prędkości i wszechobecne korki. Za rok w tym miejscu powstanie obwodnica, która powinna skutecznie rozładować ruch.

W Szczecinku trwa budowa ronda na drodze numer 11, a w Kaliszu Pomorskim, na krajowej 10-tce, rozpoczyna się na dniach przebudowa wiaduktu.

W okolicach Miękowa i Parłówka drogowcy rozpoczynają remonty pełną parą, przez co na drodze krajowej numer 3 kierowców czekają ograniczenia prędkości, objazdy, zwężenia i ruch wahadłowy przez wiele kilometrów.

Przez całe lato na drogach 102, 107 i 109, przebiegających przez Kołobrzeg, Dziwnówek i Kamień Pomorski, będą trwały prace remontowe. To wszystko nie ułatwi kierowcom dotarcia na upragniony urlop na polskim wybrzeżu.